مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت

 

 

گروه مهندسين داريان، در خصوص طراحي و اجراي پروژه‌هاي مسکوني، اداري و تجاري در زمين شما، در قالب مشارکت در ساخت اعلام آمادگي مي‌نمايد. دغدغه اين شرکت نه تنها برآوردن انتظارات و رضايت مندي شرکا در سطح بالاست، بلکه حفظ حسن شهرت و نام تجاري مورد اعتمادي است که بعنوان تضمين کيفيت خدمات عرضه شده ارائه مي‌دهد.

 

 

گروه مهندسين داريان طبق تجارب موفقي که تاکنون در زمينه مشارکت در ساخت داشته تلاش نموده که همواره عرضه کننده راه حل‌هاي جامع و فراگير براي اجراي بدون نقص پروژه‌هاي خود و ارائه کننده خدمات مديريت پروژه براي هر کار مشارکتي با شرکاي خويش باشد. اين شرکت در پروژه‌هاي خود به طراحي و ارائه کم‌نظيرترين و با کيفيت‌ترين طرح‌هاي اجرايي با استفاده از بهترين و جديدترين مصالح اقدام نموده که مورد رضايت کارفرمايان محترم نيز قرار گرفته است. طبق برنامه‌ريزي‌هاي ميان مدت و بلند مدت، اين شرکت اميدوار است که با ياري خدا در آينده‌اي نزديک تبديل به برند برتر و مرجع و الگوي بازار در ارائه خدمات حرفه‌اي مهندسي بازار زمين و مسکن شود.

  

ويژگي‌ها و فوايد مشارکت در ساخت عبارتست از:

 

- دستيابي به مستغلات بيشتر با ايجاد ارزش افزوده‌ي ملک

 

- کسب درآمد و سود از محل مستغلات

 

 

- نوساز شدن ساختمان و جلوگيري از هزينه‌هاي استهلاکي ساختمان

 

 

   

صداقت، سرعت، دقت و کيفيت را با گروه مهندسين داريان تجربه کنيد

 

 

بازسازي

 

بازسازي ساختمان از کلمه مرمت مي آيد، در معنا هر دو به يک معني مي باشند . از ديدگاه عده اي از کارشناسان، واژه مرمت را براي احيا بناهاي هنري و تاريخي که در معرض تخريب قرار دارند به کار مي برند ، ولي واژه بازسازي را براي بناهاي با کاربرد هاي عمومي تر که صرفا از ارزش تاريخي برخوردار نيست، به کار مي برند

 گروه بازسازي فعاليت هاي فني و عملي را به منظور احيا وتداوم زماني يک بناي فرسوده انجام مي دهند

خدماتي که در بازسازي ابنيه صورت مي پذيرد از قبيل تعمير و يا تعويض کليه اتصالات و نماي ساختمان و يا تغيير در دکوراسيون بنا مورد نظر و به طور کلي تغيير يا تعويض هر آنچه که در يک بنا به آن نياز داريم

در بازسازي ممکن است تغييراتي در نوع مصالح مصرفي انجام گيرد که اين مصالح بنا به تشخيص مجريان طرح و دلايل فني ، ميزان هزينه و زمان اجرا قابل تغيير است

 

 انواع بازسازي ساختمان  :

 بازسازي آرکنولوژيک يا مرمت علمي : در اين نوع بازسازي تمامي مراحل بازسازي ساختمان به صورت علمي و مطالعه دقيق انجام مي گيرد. مواردي که در اين نوع بازسازي رعايت مي شود به شرح زير مي باشد

 مقاوم کردن و محکم کردن ساختمان

سوار کردن المان هاي جدا شده از ساختمان

حفاري براي پي ساختمان

نوسازي سنگ هاي نماي ساختمان و سفت کاري بخش هاي ترک خورده

 

بازسازي آرتيستيک يا مرمت هنري : در اين نوع بازسازي ساختمان اجازه ابداع به کسي که وظيفه بازسازي ساختمان را دارد، داده مي شود و او با توجه به سليقه خود و تجربه خود قسمت هاي مختلف يک بنا را بازسازي و مرمت مي نمايد. همچنين قسمت ها و بخش هايي که نياز به تکميل و اضافه شدن مصالح را دارند با ايده هاي جديد خود تکميل مي نمايد. مي توان تاريخچه اين سبک را به دوران رنسانس و معماري سبک رنسانسي نسبت داد، زيرا تمامي معماران آن دوره در تمامي بازسازي هاي خود ابداعاتي نيز ايجاد مي نمودند و هر ساختمان که نياز به بازسازي داشت را تکميل نيز مي نمودند. اين نوع بازسازي براي ساختمان هايي استفاده مي شود، که اغلب درصد ماندگاري و حيات براي آن بنا  بسيار پايين مي باشد

 

روش هاي بازسازي ساختمان

بازسازي حفاظتي  ساختمان : در اين روش به بازسازي و حفاظت کلي ازساختمان پرداخته مي شود و کليات يک بنا مورد بازسازي و حفاظت قرار مي گيرد. در اين روش بايد مطالعه کاملي بر روي تمام ويژگي هاي يک ساختمان و مصالح آن انجام شود تا بتوان مراحل بازسازي را صحيح و کامل انجام داد

 

بازسازي سبکي ساختمان يا آناستيلوز : اين روش به اين صورت انجام مي پذيرد که تيکه هاي جاگزين به جاي تکيه هاي فرسوده قبلي جاي گذاري مي شود اما به گونه اي که بيشترين شباهت را به نماي ابتدايي ساختمان دارد. اين روش بازسازي اغلب براي بنا هاي تاريخي فرسوده استفاده مي شود که نمي خواهيم هارموني و سبک قبلي آن از بين برود. در اين روش بايد حتي المکان کمترين تغيير بر روي ساختمان انجام شود.

 

 بازسازي با روش پاکسازي سبکي: در اين روش مواردي که باعث ضرر بر روي ساختمان و از بين رفتن آن مي شود، حذف و پاک سازي شده و الحاقات نامناسب که اصالت بنا را زير سوا مي برد، از بنا جدا خواهد شد

 

بازسازي تکميلي ساختمان: در اين روش بازسازي ساختمان قسمت هاي از دست رفته بنا دوباره بازسازي و تکميل مي شود، تا يک ساختمان بتواند به حيات خود دوباره ادامه دهد؛ در بسياري از ساختمان هاي فرسوده در شهر ها از اين روش بازسازي براي استفاده مجدد يک ساختمان استفاده مي شود.

 

 

ساختمان هايي که در ايران ساخته ميشود به دليل مناسب نبودن کيفيت مصالح به کار رفته شده در ساخت آنها هر چند سال يک بار نيازمند باز سازي هستند. در صورتي که ساختمان شما نيز به اين صورت مي باشد به شما پيشنهاد مي کنيم تا در زمينه ي المان هاي موثر در بازسازي ساختمان اطلاعات بيشتري به دست آوريد تا بتوانيد بهترين نتيجه را از بازسازي منزل خود دريافت نماييد

 

بازسازي فضاهاي داخلي:

 نو نوار کردن خانه هاي قديمي براي افراد ساکن در آن هميشه حس و حال خوبي به همراه دارد. تصور اين که با تغيير دکوراسيون و بازسازي خانه خود فضاهاي داخلي فعلي به چه شکلي تغيير پيدا مي کنند، هيجان اين بازسازي را بيشتر مي کند. دکوراسيون منزل بر کيفيت زندگي افراد تاثير بسياري دارد و مي تواند باعث گردش انرژي در خانه شود و اين نکات از طراحي داخلي صحيح و اصولي بر مي آيد.

طراحي داخلي و دکوراسيون منزل اگر زير نظر افراد متخصص انجام شود، نتيجه خوبي خواهد داشت.

در طراحي دکوراسيون داخلي منزل و بازسازي ساختمان ، تصميم گيري درباره نمايش دادن برخي المان ها مانند فلز بدنه، بتن يا اسکلت ساختمان که معمولا از ديد پنهان هستند، شايد انتخابي هنري باشد. آيا شما حاضريد اين المان ها را در معرض ديد بگذاريد؟

 

اسکلت چوبي در بازسازي و دکوراسيون داخلي :

 اين مورد در بين مواردي که در اين بحث مطرح مي شود، معمول ترين و شناخته شده است. در معرض ديد بودن چوب خام و طبيعي در هنگام بازسازي منزل و تغيير دکوراسيون داخلي منزل است ، زندگي طبيعي را وارد محيط کرده، و مي توان از آن اسانس زندگي واقعي را به دست آورد. تنه هاي درخت بلوط در اسکلت ساختمان، حس تازگي به محيط مي دهد. چوب هاي تيره براي قاب بندي مقابل ديوارهاي سفيد گچي و سقف انتخابي به جا، و براي نشانه گذاري در محيطي با طراحي نقشه باز و نقشه کشي ساختمان عالي است. چوب گيلاس و چوب هاي سبک تر هم به عنوان جزئي از يک نماي کلي عالي هستند، از آن ها در مبلمان، پله و کفپوش استفاده کنيد.

 

لوازم برقي و الکتريکي در بازسازي و دکوراسيون داخلي :

سيم کشي داخلي در هنگام بازسازي و تعميرات ساختمان مي تواند ابعاد جالب و متنوعي داشته باشد. به طور معمول سيم هاي برق در شکل معاصر هنري مثل يک گالري يا محل ساخت ساختمان، که رشته سيم هاي لامپ ها را به صورت هدفمند و خاص آويزان مي کنند، نمايش داده مي شوند. با کمي خلاقيت، گزينه هاي زيادي پيش رو خواهيد داشت. به طور مثال براي روکش سيم ها مي توانيد از رنگ ها و جنس هاي بسيار متنوعي استفاده کنيد. اينگونه طراحي داخلي منزل بايد توسط يک برقکار متخصص و حرفه اي تاييد و اجرا شود.

 

آجر (در محيط صنعتي) :

 آجرها ظاهري خشک و خشن و سرد دارند و معمولا هنگام طراحي دکوراسيون داخلي و بازسازي خانه گزينه مطلوبي نيستند. با اين حال نمايش دادن آجر بناي يکي از ديوارها سزاوار امتحان کردن را دارد. غيرمعمول بودن رنگ و طرح سطح آجري با استفاده دقيق و ظريف از نورپردازي، مي تواند رنگ و جلاي زندگي به خود بگيرد. مثل کاري که اين لامپ کم ارتفاع روميزي در اين تصوير با ديوار آجري کرده.

 

آجر در بازسازي و دکوراسيون داخلي :

اگر اينقدر خوش شانس هستيد که در خانه خود يک ديوار آجري زيبا و قابل نمايش داريد، آن را با وسايل شفاف يا رنگي که در هر فروشگاه لوازم خانگي يافت مي شوند تزئين کنيد. اگر اين شانس را نداريد، مي توانيد پنل هاي آجر مصنوعي نصب کنيد، مزيت اين پنل ها اين است که مي توانيد طرح و رنگ مناسب با خانه خود را در طراحي داخلي منزل انتخاب کنيد.

 

لوله در بازسازي و دکوراسيون داخلي:

با لوله مي توان خلاقانه ترين طرح ها را ايجاد کرد. زماني که من رشته مهندسي گرما را آموزش مي ديدم، براي افزايش مهارتمان با لوله هاي مسي مجسمه هاي کوچک درست مي کرديم. معمول ترين پرداخت گري در لوله ها استيل و مس است، البته با استفاده از رنگ، پوليش يا آبکاري مي توان هر نوع پرداختي به دست آورد. دامنه وسيعي از اتصالات و بست، و تکنيک هاي خم کاري و بندکشي وجود دارد. اين لوله ها متعلق به آب و گاز هستند، اما مي توانند به عنوان تنه نگهدارنده لامپ و چراغ آويز هم استفاده شوند. اگر در هر يک از اين طراحي داخل ساختمان ها، از لوله استفاده کاربردي هم بشود، آن طراحي بايد توسط مهندس ساختمان يا دفتر فني مهندسي تاييد و نصب شود تا با مقررات شهرسازي در تضاد نباشد.

 

بتن در بازسازي و دکوراسيون داخلي :

يکي ديگر از مصالح ساختماني که در حالت خام و ناتمام، ناديده گرفته مي شود بتن است. اما در اشکالي مثل پنل هاي کار شده يا رويه هاي کابينت پوليش شده، بسيار مفيد و پر کاربرد است. براي يک فرد کم خواه و قانع به حداقل، بتن گزينه اي مناسب و به جا است. نوعي عرياني در اين جنس وجود دارد که خواهان مبلمان تک يا آثار هنري تنها و خلوت است. رنگ سطح بتن، حالت غيرمعمولي دارد که با ديگر لوازم و اسباب طبيعي يا غير ايده آل هماهنگي بسياري دارد. يک مثال عالي، شيشه کهنه شده با اسيد است.

 

تخته سه لا در بازسازي و دکوراسيون داخلي :

مصالح تخته اي مثل تخته سه لا، به بودجه صاحب خانه کمک بزرگي مي کنند. با اينکه در بازسازي ساختمان و طراحي دکوراسيون داخلي منزل نمي توان تصميمات اصلي را براساس بودجه تنظيم کرد، در عين حال نمي توان آن را ناديده گرفت. تخته سه لاي خام بسيار گرم و جذاب است، و اگر پس از مدتي از ظاهر آن خسته شويد مي توانيد روي آن کارهاي دکوري و تزئيني ديگري انجام بدهيد. چطور مي توان به اين هدف رسيد؟ در يک کلمه، چوب کاج. مبلمان، کابينت و قفسه ها همگي از چوب کاج باشند. وقتي درک کنيد که اين جنس واقعا ناتمام است، مي توانيد ميز، صندلي، لوازم جانبي چراغ و لامپ و ديگر وسايلي که ظاهري بدلي دارند را انتخاب کنيد. مي توانيد نرده هايي با ستون هاي داربستي، صندوقچه سر و ته براي ميزهاي کناري و چراغ هاي ديواري با ظاهري صنعتي استفاده کنيد.

 

کانال دودکش يا هواکش در بازسازي و دکوراسيون داخلي :

هدف اصلي از نصب اين کانال داشتن سيستم تهويه هواي مناسب است. يک کانال کشي مناسب و دقيق هواي خانه را تميز و تازه نگه مي دارد، و نقاط مرکزي خانه را بيش از نقاط ديگر تميز مي کند. درست است که قرار دادن کانال هواکش در معرض ديد ظاهر جالبي دارد، اما اين سبک طراحي داخلي ساختمان به نفع افراد شجاع و نترس است. اين فلز سنگين و بزرگ مي تواند محيط را خشک و جدي نشان بدهد، اما همچنين مي تواند فضا را معاصر و کم خواهانه جلوه بدهد. در چنين فضايي که پر از مصالح ساختماني و اسکلتي لخت و عريان است هم مي توان حس گرم و صميمي خانه بودن را تجربه کرد. هنگام نصب خروجي دودکش، به پيامدهاي صوتي توجه کنيد و فراموش نکنيد که چند وقت يک بار نردبان گذاشته و آن بالا را گردگيري کنيد. تفاوت اصلي و بزرگ بين يک انتخاب هوشمندانه و جالب در طراحي داخلي منزل و پيامد ناخوشايند يک دکوراسيون داخلي يا نقشه کشي ساختمان ضعيف و نا آگاهانه، کانال دودکش تميز و براق است.

 

اسکلت فلزي (استيل) در بازسازي و دکوراسيون داخلي :

اين فلز به دليل گزينه هايي که در طراحي دکوراسيون داخلي منزل پيش روي ما مي گذارد، يک نعمت محسوب مي شود. با آن مي توانيم قوانين فيزيک را زير پا گذاشته و راه پله هاي شناور، مزنينس (طبقه اي مابين همکف و طبقه اول) و امثال اين ها بسازيم. اگر اسکلت ساختماني استيل عريان بماند، حسي صنعتي در طراحي داخلي منزل ايجاد مي کند. استيل هم مانند کانال دودکش، ظاهري خشک و خشن دارد و بهترين کاري که مي توانيد با آن انجام بدهيد، استفاده از آن مثل يک ويژگي است. و باز هم فراموش نکنيد که مقررات ساختمان سازي را مطالعه و رعايت کنيد. اسکلت استيلي که بدنه اصلي ساختمان را تکميل مي کند، بايد با مصالح ضدحريق پوشيده شود و نبايد عريان بماند.

 

بازسازي فضاي بيروني :

از آن جا که بخش اعظم وقت ما در فضاهاي داخلي بناها سپري مي شود، بيشتر تلاش ما نيز تغيير و طراحي فضاي داخلي خانه است. به طوري که هميشه سعي مي کنيم از فضاي موجود چه کوچک و چه بزرگ براي راحت سازي زندگي و استفاده بهينه از فضا بهره ببريم و اين جاست که هنر به ميان مي آيد. ولي چيزي که بايد در «interior design» يا طراحي داخلي مورد توجه قرار بگيرد، اين است که ما در کنار طراحي داخلي خانه يا آپارتمان بايد به نماي بيروني يا طراحي خارجي نيز توجه داشته باشيم.

 

شما نيز با رعايت نکات کليدي و کاربردي درباره کيفيت فضاهاي داخلي و خارجي خانه، مي توانيد در زيباسازي محيط خانه و بهبود کيفيت فضايي که در آن زندگي مي کنيد، موثر باشيد. اگر نماي بيروني خانه شما از گچ يا سيمان است يا اين که به واسطه آب و هوا و عوامل بيروني طراوت و زيبايي اش را از دست داده است، مي توانيد آن را نقاشي کنيد.